Дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів
Згідно з п. 2 ст. 17 Закону України «Про управління відходами» суб’єкти господарювання у сфері управління відходами (збирання, перевезення, оброблення, відновлення, сортування та видалення) зобов’язані мати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів.
Суб’єкту господарювання, що планує здійснювати операції з оброблення відходів, необхідно отримати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів до початку своєї діяльності відповідно до п. 2 ст. 41 Закону України «Про управління відходами».
Порядок отримання дозволу регулюється Постановою КМУ «Про затвердження Порядку видачі, відмови у видачі, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів» від 19 грудня 2023 р. № 1328.
Пакет документів можна подавати як особисто до Міндовкілля, поштою чи в електронній формі шляхом використання Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
Перелік документів частково відрізняється залежно від виду діяльності суб’єкта (оброблення, захоронення, термічне оброблення).
Відповідно до Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” дозвіл видається після отримання висновку з оцінки впливу на довкілля.
Суб’єкти господарювання у сфері управління небезпечними відходами, що здійснюють збирання та оброблення небезпечних відходів, зобов’язані також отримати ліцензію на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами.
Термін виконання робіт: від 30 днів.
Вартість: від 25000 грн.
Термін дії документа: безстроковий, окрім дозволу на захоронення відходів, який видається на розрахунковий строк експлуатації полігона.
Видача дозволу здійснюється виключно в електронній формі.
Отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів є достатньо трудомістким для спеціаліста іншої сфери діяльності.
Доцільно звернутися до фахівців ТОВ “Екологічний консалтинг”, які в цьому добре розбираються, бо мають досвід.